Uncategorized

Hakkımızda

Hakkımızda

BUCASPOR GENÇLİK GELİŞTİRME DERNEĞİ

Bucaspor Gençlik Geliştirme Derneği, Bucaspor Kulübü’nün Türk Futboluna ve Bucaspor’a futbolcu yetiştirmek için 2007 yılında kurduğu ve yarışmacı olan futbol akademisidir.
Gençlik Geliştirme Derneği’nin merkezi Buca’nın Kaynaklar köyündeki 80.000 m²’lik alanda olup, ülkenin en iyi tesisleri arasında yer almaktadır. Türkiye genelinden izleme ekibi sayesinde seçimle gelen çocuklar, Bucaspor futbol okullarından seçilen oyuncular gelişimlerini burada sürdürürler. Bir anlamda Bucaspor Gençlik Geliştirme Derneği, gelecek vaad eden oyunculardan özel seçim ile oluşturulmuştur.

Gençlik Geliştirme Derneği, yukarıda yazılı sistematik doğrultusunda çalışmasından ötürü kısa sürede büyük gelişme kaydetmiştir. Bucaspor Gençlik Geliştirme Derneği çalışma sistematiği Futbolcu Eğitim Kursu, Aday Yıldız Futbolcu İzleme Faaliyetleri ve Futbol Akademisi olarak üç ana alandan oluşmaktadır.

Derneğin en mühim özelliği burada sadece futbol öğretilmemesidir. Dernek bünyesinde eğitim ve öğretim de verilmekle beraber, buradaki gençlerin sosyal faaliyetleri de desteklenmektedir.

Tesislerde:

Hepsi ışıklandırmalı 7 futbol sahası (3 çim, 4 suni),
Aday Yıldız Futbolcu Lojmanı,
3000 m² açık alan üzerine kurulu üç katlı 400 m²’lik Sosyal Bina (Serbest zaman değerlendirme salonu, duşlar, yemekhane, çamaşırhane, 16 yatakhane, pc salonu, etüt odası, tv ve dinlenme salonu, açık teras, VIP salonu, 5 soyunma odası, sauna, antrenör ofisleri),
Spor Salonu (Masaj odası, sporcu tedavi merkezi, aletli jimnastik salonu, 2 kulvarlı 100 m koşu pisti),
Futbol Akademi Binası (Toplantı salonu, teknik direktör salonu, ziyaretçi odası, misafir salonu, seyir terası),
700 m²’lik iç bahçe (Özel şut çalışma alanı, Kum zeminli plaj voleybolu sahası, Açık tenis sahaları, kalem havuzu, sarkaç top alanı) vardır.

BUCASPOR GENÇLİK GELİŞTİRME DERNEĞİ BAŞARILARI

Bucaspor Futbol Akademi takımları İzmir ilinde Elit Akademi liginde mücadele eden tek takımdır. Bu doğrultuda; U-18 (1995 doğumlu), U-17(1996), U-16(1997), U-15(1998), U-14(1999) takımları TFF Coca-Cola Elit Akademi liginde Türkiye genelinde deplasmanlı ve 19 takımlı bir ligde oynamakta olup, Buca İlçesini ve İzmir’imizi temsil eden tek takımdır.

Bucaspor Gençlik Geliştirme Derneği bünyesinde yetişen 2000 doğumlu çocuklar ise bölgesel ligde kulübümüzü temsil etmektedirler. Ayrıca her yıl geleneksel olarak Nisan ayı ikinci haftasında uluslar arası BUCA CUP FUTBOL ŞENLİĞİ düzenlenerek çocukların gelişimi uluslararası bir turnuva ile desteklenmektedir.

6 YILDA 13 KUPA

2007—–U -15 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

2008—–U-14 TÜRKİYE İKİNCİSİ

2009—–U-13 TÜRKİYE ŞAMPİYONU

U-14 TÜRKİYE İKİNCİSİ

2010—–U-15 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

U-15 NIKE PREMIER TÜRKİYE ŞAMPİYONU

U-15 NIKE PREMIER AVRUPA ŞAMPİYONU

U-14 TÜRKİYE İKİNCİSİ

U-18 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

2012—–U-14 TÜRKİYE İKİNCİSİ

U-15 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

U-16 TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ

A2 LİGİ TÜRKİYE İKİNCİSİ

Dernek bünyesinde 70 yatak kapasiteli sporcu lojmanı mevcut olup ,şu an itibari ile yaşları 12-17 arası olan 31 sporcu kendi yaş grupları baz alınarak ve 4(dört) ‘er kişilik odalarda kalmaktadır. Bahsi geçen tüm dernek sporcularına 3 öğün yemek, psikolojik destek, lojman sorumlusu öğretmen tarafından derslerine yardım, ingilizce dil eğitimi, farklı kültürel faaliyetler, okullarına gidiş gelişlerinde servis sağlamak gibi hizmetler verilmektedir. Dernek bünyesindeki takımlarda görev alan tüm sporcuların tesisler, antrenman ve maça gidiş gelişleri dernek araçları ile sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir